Nafukovací hračka buvol; zdroj: Fatra.
Nafukovací hračka buvol; zdroj: Fatra.
Nafukovací indiánské teepee; zdroj: Fatra.
Nafukovací indiánské teepee; zdroj: Fatra.

Bezpečné hračky společnosti Fatra

Prakticky každý výrobce se dnes chlubí certifikáty, splňováním ISO norem a různými druhy ocenění, která získal. Nejde však o planou sebechválu. Zlepšování výroby, zavádění norem řízení a přístupu k životnímu prostředí či zvyšování bezpečnosti produktů – to vše stojí desítky hodin času, nemalé finanční náklady a změnu přístupu k výrobě jako celku. V konečném důsledku mají tyto kroky přinést zejména lepší produkty zákazníkům.

 

Nejznámějším je nezávislé ocenění CE, které dokládá, že výrobek byl posouzen podle příslušných směrnic a je způsobilý pro vývoz na trh Evropského hospodářského prostoru. Kromě něj existují i další certifikace, jež garantují kvalitu výrobku nebo jeho bezpečnost pro koncového uživatele. V případě společnosti Fatra se jedná například o certifikační značku „Bezpečné hračky“. U takto označených výrobků si mohou být rodiče jistí, že si jejich potomci užívají volný čas s produkty, které pro ně nejsou zdravotním rizikem. To se týká i často diskutovaných ftalátů, kdy označení Bezpečná hračka vylučuje jejich přítomnost ve výrobku. Získání certifikátu je totiž podmíněno zajištěním vyšší úrovně bezpečnosti a kladnými výsledky periodických inspekcí. Zkoušky jsou prováděny speciálně školeným certifikačním pracovníkem v oblastech fyzikálních a mechanických vlastností, chemických a hygienických analýz, radioaktivity, elektrických zkoušek a hořlavosti.

Na základě těchto testů Fatra získala uvedenou licenci pro sortiment legendárních nafukovacích hraček, které v sedmdesátých letech navrhla známá designérka Libuše Niklová. Nově si ocenění Bezpečná značka převzala také Veronika Vaňhová (Vašátková) za nafukovací indiánské teepee.

Nutno dodat, že Fatra vyrábí bez ftalátů nejen nafukovací hračky, ale také podlahové krytiny, hydroizolační folie a mnoho dalších produktů. Právě poslední zmíněná produktová řada hydroizolačních fólií získala prestižní ocenění Kvality stavebních materiálů.

www.fatra.cz

 

O společnosti Fatra

Historie společnosti Fatra sahá do roku 1935 a v současnosti je členem koncernu AGROFERT. Společnost provozuje moderní technologie na zpracování plastů ve výrobních závodech v Napajedlích a Chropyni. Dlouhodobě patří mezi významné evropské zpracovatele plastů. Celkem zaměstnává 1 300 zaměstnanců. Ve svých závodech Fatra vyrábí PVC podlahové krytiny, hydroizolační fólie, produkty z technických fólií, plastové profily, BOPET fólie pro potravinářské účely, paropropustné fólie pro hygienické potřeby, vstřikované výrobky a PVC granulát. V roce 2017 dosáhly tržby společnosti za výrobky a služby výše 3,8 mld. Kč a více než dvě třetiny produkce směřovaly na zahraniční trhy.

Odešlete e-mailem zpět »

ERA21 vydává ERA Média, s. r. o.
Chleborádova 69/22, 619 00 Brno

Telefon: +420 530 500 801
E-mail: redakce@era21.cz
Projekt se v roce 2020 uskutečňuje za finanční podpory: Ministerstva kultury ČR, Nadace české architektury, Statutárního města Brna a Státního fondu kultury ČR
Copyright ©2004-2020 ERA Média, s.r.o
Použití článků a fotografií nebo jejich částí je bez souhlasu vydavatele zakázáno.