Momojo Kaidžima na pražském workshopu; foto: Štěpán Hon.
S rekonstrukcí rybářské vesnice Momonoura postižené vlnou tsunami souvisel také historický průzkum osídlení lokality; kresba vznikala v polních podmínkách na základě ústních svědectví starousedlíků; zdroj: Bow-Wow.
V rámci analýzy možné rekonstrukce vznikla také skica ideální budoucí podoby vesnice; zdroj: Bow-Wow.
Architektonická etnografie zkoumá veřejný prostor a chování lidí v něm; výstupem studentského workshopu na FA ČVUT v Praze byly ruční axonometrie vybraných pražských veřejných prostorů; zdroj: FA ČVUT v Praze.
Vlastní dům a ateliér studia Bow-Wow v Tokiu je řešen jako plynoucí spojitý prostor přes několik pater a mezaninů (viz ERA21 #03/2014); zdroj: Bow-Wow.
Vlastní dům a ateliér studia Bow-Wow v Tokiu je řešen jako plynoucí spojitý prostor přes několik pater a mezaninů (viz ERA21 #03/2014); zdroj: Bow-Wow.
Projekt doprovází obvyklá podrobná axonometrie zobrazující využití jednotlivých prostorů v domě; zdroj: Bow-Wow.
Architecture Can Be a Social Language Representing Life in Society
Momoyo Kaijima Interviewed by Kateřina Rottová
We conducted the following interview with professor Momoyo Kaijima during her visit at the Faculty of Architecture CTU in Prague. With assistants and students from ETH Zurich, and inspired by the old vedute of Prague, Kaijima came to observe and record life in the city center. At the end of the week-long workshop the students drew ten large axonometric views of important public spaces, depicting past events that were sometimes hundreds of years old. Calling her research method architectural ethnography, Momoyo Kaijima also gave a lecture at the FA CTU on the same subject.
Send e-mail
back »