Český čížkovický cement; zdroj: Lafarge.
Český čížkovický cement; zdroj: Lafarge.

Novinka roku 2018: Český čížkovický cement

Společnost Lafarge Cement, a. s., tradiční český výrobce cementů, uvádí na trh nový produkt – Český čížkovický cement. Přináší nové – lepší složení, plně využívá trend ekologického zpracování sekundárních paliv a při praktickém použití při stavbě usnadňuje stavebníkům práci. To vše je zabaleno v novém obalu, kladoucím důraz na výrobek plně produkovaný v ČR.

 

Společnost Lafarge Cement uvádí na trh novou řadu kvalitních cementů Standard Plus pod obchodní značkou Český čížkovický cement. Kromě názvu a nového designu pytlů je to nejdůležitější samozřejmě uvnitř. Jde o kvalitnější cement, který stanovenou normovanou pevnost v tlaku 32,5 MPa po 28 dnech výrazně převyšuje až na hranici 48 MPa. Oproti předchozímu cementu CEM II/B-M (V-LL) 32,5 R s označením Standard se jedná o navýšení konečné pevnosti cementu o 5 MPa. Dvoudenní pevnosti nového cementu jsou vyšší o 8 MPa. V praxi to znamená, že můžeme dílo např. dříve odbednit nebo že podlaha bude dříve pochozí a celý proces stavby se tak urychlí.

Český čížkovický cement v novém složení se produkuje v klasických 25kg pytlích pro maloodběratele i jako volně ložený v dodávkách pomocí cisteren. Stejně nastavenou laťku kvality tak mohou využívat jak velcí investoři, tak malí stavebníci. Všechny stavby v České republice postavené s Českým čížkovickým cementem bez rozdílu velikosti tak mají při správném výrobním postupu a správné údržbě všechny předpoklady k tomu, aby byly kvalitní s dlouhou životností.

www.lafarge.cz

 

O společnosti Lafarge Cement, a. s.

Čížkovická cementárna patří už 120 let mezi renomované výrobce stavebních materiálů na českém i německém trhu. Od roku 1992 je součástí mezinárodní skupiny Lafarge. Po sérii významných investic do výrobních procesů se čížkovická cementárna zařadila na špičku cementáren v regionu, co se týče kvality, účinnosti i ekologie provozu. Ve využití sekundárních paliv dokonce patří ke světové špičce v oboru. Od roku 2010 je čížkovická cementárna součástí klastru, který tvoří kromě České republiky ještě Maďarsko, Rakousko, Slovensko, Chorvatsko a Slovinsko. Centrála sídlí ve Vídni. Od roku 2015 patří cementárna do nadnárodní skupiny LafargeHolcim. V roce 2018, v době 120letého výročí na trhu, uvádí Lafarge Cement novou značku Český čížkovický cement. Zároveň také po kompletní rekonstrukci filtru spalin snížila 30násobně emise prachových částic na absolutní minimum.

Send e-mail back »

ERA21 vydává ERA Média, s. r. o.
Chleborádova 69/22, 619 00 Brno

Phone: +420 530 500 801
E-mail: redakce@era21.cz
Projekt se v roce 2020 uskutečňuje za finanční podpory: Ministerstva kultury ČR, Nadace české architektury, Statutárního města Brna a Státního fondu kultury ČR
Copyright ©2004-2020 ERA Média, s.r.o
Použití článků a fotografií nebo jejich částí je bez souhlasu vydavatele zakázáno.