Křišťálová klika se stává uměleckým artefaktem.
Křišťálová klika se stává uměleckým artefaktem.
Sortiment křišťálových úchytek HOLAR.
Sortiment křišťálových úchytek HOLAR.

Skleněné kliky HOLAR z českého křišťálu

Expozice HOLAR na veletrhu FOR ARCH představí dveřní kování z pravého českého křišťálu, které v sobě snoubí nadčasový design a krásu světla.

 

Vlastním vývojem směřuje značka Holar vstříc novým moderním technologiím. Jedinečné výrobky se Holar letos rozhodl prezentovat na veletrhu FOR ARCH, který se koná 18.–22. září 2018 v pražských Letňanech.
Návštěvníci orientující se na interiérový design budou mít možnost prohlédnout si křišťálové kování a konzultovat se zástupci HOLAR možnost spolupráce při řešení individuálních zadání a požadavků, pro konkrétní instalace včetně atypických řešení na přání klienta, týkajících se dveřního kování a doplňků.

Součástí expozice bude také představení možností využití nových technologií ve vývoji dveřního kování, jakým je například 3D tisk.
Obchodní značka HOLAR, která je jedním z předních českých výrobců dveřního kování, prošla za svoji 27letou historii několika vývojovými etapami. První výrobní program se zabýval čistě plastovými klikami z materiálů ABS a polypropylenu. Plastové kliky dodnes tvoří podstatnou část výrobního programu a jejich potenciál coby moderních materiálů není zdaleka vyčerpán. Další fází bylo zahájení výroby dveřního kování z nerezové oceli, která je dnes převažujícím materiálem pro dveřní kování.
Novinkou posledních let je vývoj a zavedení výroby křišťálového kování pod značkou Crystalglass. Tato řada křišťálových klik byla vyvinuta ve spolupráci s českými skláři. Výsledkem je výrobek, u kterého krása českého křišťálu posunula obyčejnou kliku na umělecký artefakt a nepřéhlednutelný doplněk interiéru. 

V rámci veletrhu FOR ARCH vyhlašuje firma HOLAR soutěž pro mladé designéry na návrh interiérového dveřního kování. Cílem soutěže je upozornit na nové možnosti a řešení v oblasti dveřního kování. Partnerem soutěže je Studio Herrmann & Coufal. Vítězné návrhy budou mít reálnou šanci k zařazení do sortimentu značky Holar. Uzávěrka soutěže je do 12. září 2018, více informací najdete na http://blog.holar.biz/.
www.holar.biz

Send e-mail back »

ERA21 vydává ERA Média, s. r. o.
Chleborádova 69/22, 619 00 Brno

Phone: +420 530 500 801
E-mail: redakce@era21.cz
Projekt se v roce 2020 uskutečňuje za finanční podpory: Ministerstva kultury ČR, Nadace české architektury, Statutárního města Brna a Státního fondu kultury ČR
Copyright ©2004-2020 ERA Média, s.r.o
Použití článků a fotografií nebo jejich částí je bez souhlasu vydavatele zakázáno.