11. 05. 2021
A House Where Everything Is Possible. Radka Vernerová, Tomáš Págo and Milan Joja Interviewed by Filip Landa

One of the most tragic things that can happen to a parent is losing their beloved child. It’s never easy to talk about the death of a child. Help and support for families where the children suffer a serious illness is insufficient in Czechia. The proposed children’s hospice House for Julie in Brno is hoping to change that. We spoke with the hospice director Radka Vernerová and the project architects studio Čtyřstěn.

» entire article
10. 05. 2021
Příjemné vnitřní klima bez kompromisů v designu

Novostavba moderní vily s elegantními bílými stěnami a velkými okny, to je ideální představa řady lidí o vysněném bydlení. Přesně to si mysleli i majitelé tohoto domu, když se do něj před sedmi lety nastěhovali. Bohužel už krátce po nastěhování zjistili, že bez zastínění velkých oken je téměř nemožné v domě udržet přijatelnou teplotu. Velká okna sice přivádějí dostatek denního světla, ale v létě proniká přes jižně orientovaná okna do domu příliš mnoho slunečního záření a interiér se přehřívá.

» entire article
04. 05. 2021
City Succession. Student House in Prague-Holešovice Pavel Hnilička, Marek Řehoř / Pavel Hnilička Architects+Planners

Professing its affinity with city block urbanism, the student housing project in Prague Holešovice closely follows the building line while adding generous new public ground-floor spaces facing the tree-lined sidewalk. This was how a typical sort of development in Old Holešovice once looked. But it’s barely noticeable now, with only a few scattered buildings from the turn of the 20th century left. Grandiose socialist transport infrastructure projects severely damaged the urban character. The ambition behind the new student housing was to revive the long lost atmosphere, strengthen the street network, and thus make one of the first steps towards a vibrant future city neighborhood.

» entire article
03. 05. 2021
Dveře lícují se stěnou díky skryté zárubni

Dlouhá léta jsme byli zvyklí na tradiční tvary a povrchy dveří s reliéfy či masivními zárubněmi a respektovali je jako dominantní součást interiéru. Dnešní pojetí prostoru a konstrukce dveří nabízejí více možností, tvůrci moderních interiérů se však obecně přiklánějí k minimalismu a estetické čistotě. Systém skryté zárubně Dorsis FORTIUS 52 a rámové zárubně WOODY je toho důkazem.

» entire article
26. 04. 2021
Znojmo chce parkovací dům... Jan Hora

 ...aneb o tom, jak si pod sebou jako architekti někdy dobrovolně řežeme větev

» entire article
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »


ERA21 vydává ERA Média, s. r. o.
Chleborádova 69/22, 619 00 Brno

Phone: +420 530 500 801
E-mail: redakce@era21.cz
Projekt se v roce 2021 uskutečňuje za finanční podpory: Ministerstva kultury ČR, Nadace české architektury a Státního fondu kultury ČR.
Copyright ©2004-2021 ERA Média, s.r.o
Použití článků a fotografií nebo jejich částí je bez souhlasu vydavatele zakázáno.