Barevnost sekčních garážových vrat LOMAX vychází z populárních variant, zde antracit.
Barevnost sekčních garážových vrat LOMAX vychází z populárních variant, zde antracit.
Sekční garážová vrata DELTA.
Sekční garážová vrata DELTA.
K dispozici jsou různé imitace dřeva na hladkém povchu.
K dispozici jsou různé imitace dřeva na hladkém povchu.

Vylepšené parametry sekčních garážových vrat

Tuzemský lídr v produkci garážových vrat – společnost LOMAX – od začátku září vylepšuje parametry varianty sekčních vrat HOME. Nově mohou být širší a těžší, ke změně dochází i u konstrukčního kování. Představujeme nová vrata LOMAX HOME.

 

Sekční garážová vrata HOME patří k nejoblíbenějším variantám tuzemské společnosti LOMAX. Snoubí v sobě nadstandardně kvalitní provedení s nejnižší možnou cenou. Od začátku září se navíc mění i některé klíčové parametry tohoto typu. S novým konstrukčním řešením vrat typu HOME se v první řadě zvyšuje maximální šířka vrat. Dosud tento rozměr činil 3 000 mm, nově však může maximální šířka dosahovat až 4 300 mm. S tím souvisí i zvýšená hmotnost vratového křídla, jejíž maximální hodnota mohla doposud dosahovat 100 kg. U nových vrat HOME však může mít vratové křídlo maximální možnou hmotnost až 130 kg. To vše je možné díky novému konstrukčnímu řešení kování.
Přepracování se z hlediska konstrukce dočkaly stojky a vertikální těsnění. Konkrétně došlo ke změně odsazení plochy vratového křídla od montážní roviny stavebního otvoru z 10 na 25 mm. V případě horizontální části kování pro ruční a motorické ovládání je nyní nově pouze jedno společné provedení s obloukem. Zároveň platí, že pokud šířka překročí rozměr 3 000 mm, budou vrata nově doplněna o zadní rozpěrný profil, aby byla zajištěna jejich plná funkčnost. U vrat LOMAX HOME jsou pak dále nově řešena lanka a pružiny včetně jejich uchycení, samotné pružiny jsou pak nově opatřeny krytem zajišťujícím větší bezpečnost. Změn se dočkaly také boční desky pro upevnění kladky a kladky samotné. „Postřehnutelnou změnou, která může pozitivně ovlivnit praktičnost celého řešení sekčních vrat, je přizvednutí celého systému o 30 mm. Ve výsledku to znamená zvýšení průjezdné výšky,“ doplnil obchodní ředitel společnosti LOMAX Jan Malysz.
Sekční garážová vrata LOMAX Home jsou akční řadou vrat, u které se společnosti LOMAX podařilo dosáhnout nejnižší možné ceny při zachování špičkové kvality. Vrata jsou vyráběna s použitím sekcí o síle 40 mm, které pomocí systému tažných pružin zajíždějí na vodicích kolejnicích pod strop. Jednotlivé sekce si přitom společnost LOMAX vyrábí sama. „Tato skutečnost je zárukou dlouholeté životnosti včetně například stálosti barevných fólií, které se u méně kvalitních výrobků mohou po čase začít odlupovat. Pro zákazníka je proto připravena i nadstandardní doba záruky, která činí na vratové panely deset let. V ceně je k němu přitom dodáváno i dálkové ovládání pro zajištění maximálního komfortu uživatele,“ uvedl Jan Malysz. 
Na komfort je však pamatováno i z hlediska prostoru samotné garáže, zejména pak v blížícím se zimním období, kdy se uživatelé snaží zabránit tepelným ztrátám v domě, a to včetně garáže. Jednotlivé sekce vrat LOMAX HOME jsou vyplněny izolační polyuretanovou pěnou s hustotou až 50 kg/m3. Díky použití tohoto materiálu jsou tak vrata relativně lehká, a to při zachování výborných tepelněizolačních vlastností. Chytrá vnitřní konstrukce přerušuje jednotlivé tepelné mosty, tedy místa, kudy uniká největší množství tepla. Součinitel prostupu tepla, který ukazuje množství uniklé energie, tak v tomto případě činí asi 1,2 W/(m2·K).  Výsledkem je tak velmi účinná izolace, která v garáži udrží teplý vzduch i při klesajících teplotách s blížícím se koncem roku. Značně přívětivá je přitom i spotřeba energie – moderní garážová vrata spotřebují při provozu v režimu stand-by pouze 0,6 W.
Garážová vrata LOMAX HOME je možné získat ve všech barevných provedeních, která vycházejí z aktuálně nejpopulárnějších variant – bílá, hnědá, silver nebo antracit a mnoho dalších. Kromě toho jsou zákazníkům k dispozici také různé imitace dřeva na hladkém povrchu. „Vrata je možné vyšperkovat i o celou řadu nerezových či prosklených doplňků a sladit je tak například s vchodovými dveřmi. Zákazník v takovém případě nemá na míru pouze rozměry samotných vrat, ale také jejich celkové designové provedení,“ uzavřel Jan Malysz.
www.lomax.cz

 

Send e-mail back »


ERA21 vydává ERA Média, s. r. o.
Chleborádova 69/22, 619 00 Brno

Phone: +420 530 500 801
E-mail: redakce@era21.cz
Projekt se v roce 2021 uskutečňuje za finanční podpory: Ministerstva kultury ČR, Nadace české architektury a Státního fondu kultury ČR.
Copyright ©2004-2021 ERA Média, s.r.o
Použití článků a fotografií nebo jejich částí je bez souhlasu vydavatele zakázáno.