Domácnosti vybavené chytrými řešeními se stávají standardem
Domácnosti vybavené chytrými řešeními se stávají standardem
Digitální kukátko Mul-T-Lock
Digitální kukátko Mul-T-Lock
LCD display k digitálnímu kukátku Mul-T-Lock
LCD display k digitálnímu kukátku Mul-T-Lock
Elektronický zámek FAB ENTR
Elektronický zámek FAB ENTR
Příklad použití elektronického zámku FAB ENTR
Příklad použití elektronického zámku FAB ENTR

Nemovitost pod kontrolou s bezpečnostními doplňky

Chytré technologie se stávají součástí našeho každodenního života. Nenahraditelné místo mají i při zabezpečení nemovitostí, jejich obyvatel a majetku, a to i v případě, že je majitel domu či bytu vzdálený tisíce kilometrů od domova. Domácnosti vybavené chytrými řešeními již přitom nejsou jen výsadou bohatých. Bývají standardem v novostavbách a jejich benefity oceňují i majitelé starších nemovitostí.

 

Kvalitní bezpečnostní dveře jsou základ

Základem každé zabezpečené nemovitostí jsou kvalitní bezpečnostní dveře ve spolehlivě zabudované bezpečnostní zárubni. Takto majitel ochrání nejzranitelnější bod – vstup do své domácnosti. Výrobce bezpečnostních dveří SHERLOCK® má více než třicetileté zkušenosti a vlastní výrobu, ve které zhotoví bezpečnostní dveře na míru – dokonce i v atypických rozměrech. Společnost je součástí mezinárodní skupiny ASSA ABLOY – globálního lídra v oblasti bezpečnostních řešení otevírání a zavírání dveří. Díky tomu mohou být všechny modely bezpečnostních dveří SHERLOCK® doplněné o high-tech řešení. „Unikátní know-how bezpečnostních dveří SHERLOCK® dokážeme doplnit o technologická řešení a doplňky, které umožňují bezpečné ovládání dveří a kontrolu vstupu do domácnosti i na dálku. Nejde jen o sledování vstupu včetně možnosti odradit nežádoucího návštěvníka zvukovým signálem, ale také otevírání dveří na dálku prostřednictvím smartphonu nebo na základě otisku prstu“, vysvětluje produktový manažer SHERLOCK® ASSA ABLOY Pavel Hiršl.

 

Doplňky, které chrání

Před nežádoucím vstupem do budovy či domácnosti pomáhají kromě dveří chránit dva druhy doplňkového zabezpečení: mechanické a elektronické. Mechanické zabezpečovací doplňky jsou zámky a řetízky. K elektronickým patří například alarmy, kamerové systémy, elektronické zámky či digitální průhledítka. Zatímco mechanické chrání nemovitost při pokusu o násilné vniknutí, druhé upozorní majitele na případné nebezpečí a umožní jim zareagovat, i když se nenacházejí nablízku. Tyto inteligentní zařízení jsou součástí systému Yale Smart Living a dají se jimi vybavit všechny bezpečnostní dveře SHERLOCK®.

 

Kontrola na dálku

Moderní alternativou klasického „kukátka“ je digitální kukátko Mul-T-Lock. Na rozdíl od tradičního kukátka, digitální aktivně monitoruje prostor před dveřmi. Kromě toho dokáže zhotovit fotografie nebo videozáznam, který ukládá do paměti. Nejnovější modely kukátok Yale jsou doplněny o pohybový senzor a infračervené vidění, které umožňují zaznamenání pohybu osob před dveřmi i ve tmě. Prostor snímá pomocí širokoúhlé kamery a promítá jej na obrazovce LCD displeje umístěného z vnitřní strany dveří. Obraz z digitálního kukátka je možné kdykoliv zkontrolovat i prostřednictvím aplikace v mobilu.

 

Náhrada klasických klíčů

Populární alternativou klasických klíčů je elektronický zámek FAB ENTR. Ten umožňuje otevírání dveří PIN kódem, telefonem, čipem, dálkovým ovladačem či otiskem prstu. Využití najde například tehdy, když je třeba na dálku otevřít uklízečce, opraváři či kurýrovi. Stačí jim poslat jednorázový PIN kód a mobilní aplikace zaznamená údaje o tom, kdy do nemovitosti vstoupili a jak dlouho v ní setrvali. Po uplynutí doby, na kterou byl přístup povolen, se kód automaticky deaktivuje. Zámek je vhodným řešením i pro pronajímatele bytů či domů. Při krátkodobých pronájmech je garancí, že předchozí hosté se do nemovitosti opakovaně nedostanou a z klíče nevznikne nechtěná kopie.

 

Mechanické doplňky

Jak to již u moderních technologiích bývá, ne všichni si k nim najdou cestu. Zejména pro starší generaci může jejich používání přestavovat problém a upřednostní tradiční formy zabezpečení. Odborníci na bezpečnost SHERLOCK® ASSA ABLOY v těchto případech doporučují vybrat bezpečnostní doplňky založené na mechanickém principu. Řešením může být například bezpečnostní řetízek SHERLOCK® se svařovanými oky, které jsou odolné proti pokusům o roztažení. Manipulace s řetízkem je jednoduchá a pokud je nainstalována odborníky, poskytne majitelům ochranu a dostatek času na nahlášení pokusu o nevítanou návštěvu.

Bezpečnostní dveře a doplňky si můžete objednat v prodejně SHERLOCK® v Praze nebo v síti partnerských prodejen po celé České republice.

www.sherlock.cz

 

Send e-mail back »


ERA21 vydává ERA Média, s. r. o.
Chleborádova 69/22, 619 00 Brno

Phone: +420 530 500 801
E-mail: redakce@era21.cz
Projekt se v roce 2021 uskutečňuje za finanční podpory: Ministerstva kultury ČR, Nadace české architektury a Státního fondu kultury ČR.
Copyright ©2004-2021 ERA Média, s.r.o
Použití článků a fotografií nebo jejich částí je bez souhlasu vydavatele zakázáno.