Seminář Beton University v Praze; foto: Ondřej Hromádko.
Seminář Beton University v Praze; foto: Ondřej Hromádko.
Architekt Petr Hájek na semináři Beton University v Praze; foto: Ondřej Hromádko.
Architekt Petr Hájek na semináři Beton University v Praze; foto: Ondřej Hromádko.

10. ročník Beton University je za námi

Již 10. rokem jsme se mohli společně setkat na seminářích Beton University, vzdělávacích akcí pod vedením společnosti Českomoravský beton, a. s. Jarní semináře odstartovaly v Českých Budějovicích seminářem Konstrukce a betony pro jejich zhotovení I., který byl orientován na různé druhy betonu tak, jak je potřebují investoři, projektanti a zhotovitelé. V hlavním městě, v Praze, jsme představili nový seminář Architektura v betonu. Ten byl zaměřen na použití pohledových betonů v architektuře. Prezentována byla i filozofie přístupu architekta k jejich použití včetně příkladů úspěšných realizací z České republiky i ze zahraničí. Posluchači si mohli mimo jiné vyslechnout přednášku předního českého architekta a pedagoga prof. Ing. Mgr. akad. arch. Petra Hájka, který získal cenu Architekt roku 2018. Jarní blok jsme uzavřeli návštěvou Ostravy, kde si zájemci mohli vyslechnout přednášky na téma druhy betonu, specifikace betonu, zkoušení betonu či cementy pro masivní konstrukce.

Zahájení podzimních seminářů Beton University proběhlo v Hradci Králové. Dále jsme se vydali do Brna, které se pyšní nejvyšší účastí. Zde přednášející hovořili o realizacích z betonu, BIMTech Tools, ošetřování betonu a architektonických podlahách. Přednášky sklidily úspěch a přednášející byli doprovázeni zaslouženým potleskem. Poslední seminář pak proběhl v Plzni. Celkem se 10. ročníku zúčastnilo přes 700 posluchačů!

Již na jaře odstartuje nový seminář, který bude představen během následujících týdnů. Skupina Českomoravský beton děkuje všem účastníkům seminářů Beton University a těší se na viděnou v tomto roce. 

www.betonuniversity.cz

zdroj: skupina Českomoravský beton

 

Send e-mail back »


ERA21 vydává ERA Média, s. r. o.
Chleborádova 69/22, 619 00 Brno

Phone: +420 530 500 801
E-mail: redakce@era21.cz
Projekt se v roce 2021 uskutečňuje za finanční podpory: Ministerstva kultury ČR, Nadace české architektury a Státního fondu kultury ČR.
Copyright ©2004-2021 ERA Média, s.r.o
Použití článků a fotografií nebo jejich částí je bez souhlasu vydavatele zakázáno.