Renson Concept Home: testovací a školicí centrum produktů Renson v belgickém Waregemu.
Renson Concept Home: testovací a školicí centrum produktů Renson v belgickém Waregemu.
Pergoly Camargue a Camargue Skye pro pohodlný pobyt na čerstvém vzduchu.
Pergoly Camargue a Camargue Skye pro pohodlný pobyt na čerstvém vzduchu.

Renson Concept Home

Testování a monitoring zdravého, energeticky efektivního a pohodlného bydlení

V září loňského roku otevřela společnost Renson, belgický výrobce vzduchotechniky, stínění a venkovních pergol, svůj Concept Home u města Waregem.  Jedná se o testovací centrum, kde bude možné v reálném prostředí zkoušet a porovnávat jednotlivé produkty i celá řešení. Praktická data budou shromažďována v neobydleném stavu i poté, co se do objektu nastěhují uživatelé.

 

Concept Home je vybaven hned třemi systémy větrání, jejichž efektivitu bude možné porovnat za stejných okrajových podmínek. Je zde instalována řízená ventilace s rekuperací tepla, podtlakové větrání se senzoricky řízeným odtahem a přívodem čerstvého vzduchu přes větrací mřížku nad okny, a nakonec ventilační systém s nočním ochlazováním, který zabraňuje letnímu přehřívání. Z produktů pro stínění zde najdeme fasádní slunolamy, venkovní screenové rolety (například rohová roleta Panovista Max) a do boku posuvné rolety Slidefix. Z venkovních pergol je zastoupena Camargue a Camargue Skye.

Renson Concept Home před nastěhováním prvních obyvatel prozatím slouží jako vzorová stavba a předváděcí a školicí centrum pro profesionální zákazníky z oborů architektury, technických zařízení budov a další konzultanty. Jde o učebnicový příklad budovy s téměř nulovou spotřebou energie, vybavené nejmodernějšími technologiemi pro kvalitu vnitřního prostředí i pobyt venku. Je také důkazem toho, jak rozumné nakládání se světlem a vzduchem může přispět k udržitelnému a zdravému bydlení a přitom zachovat maximální komfort.

www.renson.eu

Odešlete e-mailem zpět »


ERA21 vydává ERA Média, s. r. o.
Chleborádova 69/22, 619 00 Brno

Telefon: +420 530 500 801
E-mail: redakce@era21.cz
Projekt se v roce 2021 uskutečňuje za finanční podpory: Ministerstva kultury ČR, Nadace české architektury a Státního fondu kultury ČR.
Copyright ©2004-2021 ERA Média, s.r.o
Použití článků a fotografií nebo jejich částí je bez souhlasu vydavatele zakázáno.