Xella Dialog 2021 scéna; zdroj: Xella.
Xella Dialog 2021 scéna; zdroj: Xella.

Letošní Xella Dialog se zaměřil i na výstavbu domů s téměř nulovou spotřebou energie v roce 2022

 

Letošní ročník Xella Dialogu představil prostřednictvím on-line konference jak novinky v sortimentu materiálů Ytong, Silka a Multipor, tak i reakci společnosti Xella na aktuální vývoj ve stavebnictví.

 

V centru pozornosti bylo i letos navrhování staveb rodinných domů s téměř nulovou spotřebou energie v roce 2022, velkoformátová výstavba nebo digitalizace stavebnictví. Oblast navrhování budov s téměř nulovou spotřebou energie je aktuální v České republice i na Slovensku, a nejinak tomu bude i v letech příštích. V souvislosti s tím se zvyšuje při navrhování důraz na koncepční přístup a důraz na využití obnovitelných zdrojů. Ing. Martin Mihál, vedoucí technického oddělení Xella CZ a Xella Slovensko ve své prezentaci velmi detailně ukázal, jak se tyto změny projeví na rodinných domech s různými typy technologií a obvodovými stěnami ze sortimentu Ytong.

 

Celou prezentaci Ing. Martina Mihála, věnovanou navrhování budov v roce 2022, najdete na kanálu youtube, začátek je cca ve 32. minutě záznamu letošního Xella Dialogu.

Xella

 

Odešlete e-mailem zpět »


ERA21 vydává ERA Média, s. r. o.
Chleborádova 69/22, 619 00 Brno

Telefon: +420 530 500 801
E-mail: redakce@era21.cz
Projekt se v roce 2022 uskutečňuje za finanční podpory: Ministerstva kultury ČR, Nadace české architektury a Státního fondu kultury ČR.
Copyright ©2004-2022 ERA Média, s.r.o
Použití článků a fotografií nebo jejich částí je bez souhlasu vydavatele zakázáno.